Menu

طراحی گرافیک سایت

طراحی گرافیک سایت – گرافیک سایت مناسب

اگر می خواهید طراحی گرافیک  خوبی داشته باشید دیگر نگران نباشید و این کار را به ما بسپارید . می دانستید بازدید کنندگان وب سایت تنها در همان چند ثانیه ابتدایی تصمیم می گیرند که از سایت شما دیدن و در آن گردش کنند یا نه؟

پس در نگاه اول این گرافیک سایت شماست که می تواند انگیزه گشتن را در بیننده ایجاد کند. اگر ظاهر وب سایت زیبا و منطقی باشد در جذب مشتری بسیار موثر است و او را وادار می کند تا در وب سایت باقی مانده و به بقیه صفحات سایت نیز سر بزند و از انها دیدن کند. امروزه داشتن یک سایت مانند تلفن، فکس و سیستم پیامگیر تلفن برای کسب و کار است. وجود وب سایت باعث برقراری ارتباط بهتر می شود و از طریق سایت می توانند خدمات و محصولات خود را به بازدید کننده ها و مشتریان عرضه کنند.

طراحی گرافیک سایت
طراحی گرافیک سایت

گرافیک چیست؟

تعریفی برای طراحی قالب سایت گفته می شود که منظور از آن همان گرافیک سایت که متشکل از طراحی حروف، قالب گرافیکی سایت، تصویر سازی، عکاسی و چاپ است، هدف از طراحی گرافیک سایت ارائه اطلاعات یا آموزش به صورت دیداری و بصری در سایت است. در طراحی وب سایت افزایش دادن ترافیک سایت، فاکتور اساسی و مهمی در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید و این موضوع زمانی عملی می شود که سایت به خوبی و زیبایی طراحی شده باشد.

در حقیقت یکی از نکات اساسی و مهمی که می تواند در جذب مشتری تاثیر گذار باشد و به دنبال آن درآمد و سود بیشتر را برای شرکت و کسب و کار مورد نظر به همراه داشته باشد مسئله ی طراحی گرافیک وب سایت است که این مسئله شامل تصاویری که در وب سایت قرار می دهیم و رنگ بندی بکار رفته در سایت ، ساختار ارائه اطلاعات مختلف ، حجم طرح گرافیکی و نوع آن است .

همچنین برای نگاه داشتن مشتری در سایت برای زمانی بیشتر گرافیک مهم است ، اگر طراحی وب سایت شما از گرافیک زیبا و مناسب بهره مند نباشد ، بازدید کنندگان سایت را ترک خواهند کرد زیرا سایت برایشان کسل کننده می باشد و اصلا جذابیتی ندارد و فقط باعث گیج شدن آنان می شود .

طراحی گرافیکی سایت مراحل زیر را به همراه دارد و شامل انها می شود:

طراحی کردن لوگوی سایت شما

طراحی مناسب گرافیکی شعارهای تبلیغاتی مورد نظرتان طراحی بنر مورد نظرتان که بیشتر جنبه تبلیغات وب سایت شما را دارد طراحی کلی رابط گرافیکی پروژه ساختار بندی سایت از نظر طرح و رنگ سعی کنید از فونت مناسب استفاده کنید ، زیرا فونت قدرت خوانایی را بالا می برد تا جایی که می توانید از تغییر دادن رنگ و استفاده از رنگ های مختلف پرهیز کنید تا طراحی سایت خود را ساده و شکیل نشان دهید و می توانید از رنگ هایی که در لوگوی برند خود بکار بردید در طراحی سایت استفاده کنید . اطلاعات تماس تان را بصورت واضح و مشخص در دسترس کاربران وب سایت بگذارید. زیرا هر چه اطلاعات تماسی شما قوی تر باشد، بیننده بیشتر اعتماد کرده و اعتبار برندتان بالا تر می رود.

رنگ در طراحی سایت

بعضی از وقت ها به ترکیب های جالبی از رنگ ها می رسیم که حسی تازه دارند! هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی تازه و جدید می گیرد. رنگ بندی وب سایت بخش با اهمیتی از طراحی گرافیک وب سایت است. اما برای انتخاب بهترین رنگهای چکار کنیم؟

ابزارها و سایت های متنوعی برای راهنمایی در انتخاب ترکیب رنگی خوب وجود دارد؛ مثلا نرم افزار Adobe Kuler که نرم افزاری است برای همین کار. روش دیگر استفاده از وب سایت است. این وب سایت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است که می توان در تشخیص بهترین رنگ ها از آن کمک گرفت تا ترکیب های زیبای بیشتری را دید و برای طراحی وب سایت خود استفاده کرد.

راه اندازی سایت

در راه اندازی سایت، طراحی گرافیک وب سایت مهم ترین قسمت سایت می باشد که باید به دست طراحان گرافیست خبره سپرد باید بین طراح سایت و طراح قالب و گرافیست رابطه بسیار خوبی باید باشد تا بتوان یک سایت خوب داشته باشید. راه حل دیگری که وجود دارد دیدن وب سایت های حرفه ای است وبالابردن قدرت آنالیز رنگ برای خودتان است. برای پیدا کردن این مهارت می توانید به وب سایت های Template Monster یا Theme Forrest بروید و موضوعی که در نظرتان است را جستجو کنید تا رنگ بندی های معقول و رایج در آن موضوع را ببینید.

گرافیک سایت مناسب
گرافیک سایت مناسب

رنگ‌ها می توانند احساسات را برانگیخته کنند : رنگ‌ها می‌توانند مردم را تحریک کنند و می توانند به بینندگان سایت احساس آرامش دهند و آنها را خوشحال کنند . مثلا طراحی سایت هایی که برای تولید نوشیدنی هستند از رنگ های گرم استفاده می کنند تا باعث شوند شما به فکر نوشیدن بیوفتید .

طراح گرافیک سایت باید با استفاده از نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و کرل کار طراحی سایت را انجام دهد. اگر طراح سایت آشنایی نسبی با این نرم افزارها داشته باشد می تواند به راحتی مراحل طراحی گرافیکی وب سایت را جلو ببرد. طراحی گرافیک وب سایت باید به درستی انجام شود چرا که چیدمان مناسب و قرار دادن مطالب در قسمت های مختلف صفحه از مواردی است که در طراحی سایت باید رعایت شود.

طراحی سایت و طراحی گرافیک سایت :

طراحی گرافیک وب سایت مهمترین بخش سایت می باشد که حرف اول را در جلب نظر مخاطبان ایفا می کند. بهترین راه برای طراحی گرافیکی سایت، پیاده کردن و راه انداختن سایت بر اساس نتایج معماری اطلاعات سایت می باشد.

طراحی گرافیک سایت نه تنها به سهولت استفاده و خدمات کابردی سایت لطمه ای وارد نمی زند؛ بلکه با طراحی چشم نواز گرافیک موجب جلب توجه بازدید کننده ها از سایت می شود، بنابراین اگر سایتی موجب توجه دیگران قرار گیرد به طور حتم سفارش دهنده آن به اهداف خود که معرفی کالا یا خدمات و در نتیجه کسب در آمد برای کارفرما است، دست می یابد.

گرافیک سایت مناسب
گرافیک سایت مناسب

طراحی گرافیک وب سایت برای برخی سایت ها به صورت اختصاصی انجام می شود چرا که بنا به نوع کارایی که دارند گرافیک خاصی برای سایت سفارش می شود که دیگر سایت ها از این طراحی برخوردار نباشند و همین تفاوت باعث متمایز بودن سایت با طراحی ویژه می شود.

طراحی گرافیک وب سایت ها معمولا مطابق با نیازهای سازمان یا شرکت سفارش دهنده انجام می شود و در طراحی سایت استانداردهایی رعایت می شود که هم از لحاظ فنی زیبا به نظر بیاید هم از لحاظ تطابق با اهداف شرکت سفارش دهنده هم خوانی داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از طرح های سایتی که کاملا با الگوهای موجود در سازمان یا شرکت سفارش دهنده از جمله آرم، لوگو، رنگ های سازمانی مطابقت داشته باشد.

امروزه ثابت شده طراحی گرافیک سایت تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن سئو سایت ایفا می کند، چرا که به واسطه طراحی خوب سایت می توان آن را از دیگر سایت ها متمایز کرد و تاثیر مستقیمی روی سئو سایت و افزایش بازدیدکننده ها دارد.

گروه نرم افزاری آرین پارس وب

شرکت نرم افزاری آرین پارس وب خدماتی از قبیل طراحی انواع سایت، انواع اپلیکشن، بهینه سازی (سئو) انواع سایت ها، پشتیبانی کلیه خدمات و آموزش انواع خدمات نرم افزاری را در دستور کار خود دارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت نرم افزاری و برنامه نویسی آرین پارس وب می باشد.

× ارتباط از طریق واتس آپ